Materiály

Zboží, které dovážíme přímo z Indonésie od roku 1999 je většinou z přírodních materiálů, které se nacházejí v oblasti jihovýchodní Asie.

Asijské lampy

Jsou vyrobeny z lávového kamene sopečného původu, který dobře snáší naše klimatické podmínky a je možno je ponechat v zahradě a to i v zimním období. Dalším materiálem je asijský pískovec a kámen zvaný Abu – abu. Tyto kameny je lepší během zimního období přemístit mimo zahradu a nebo jej přikrýt igelitem. V katalogu naleznete v části "Asijské lampy"

Bambusové tyče

Bambusové tyče jsou již popsány v samostatné sekci. V katalogu naleznete v části "Bambusové tyče".

Bambusový nábytek

Bambusový nábytek, který je možno umístit nejen přímo do vaší zahrady (jen krátkodobě), ale i do klasického interiéru, zimní zahrady, ke krbu, do altánu, do haly, uvítacích i reprezentativních prostor, sálu, jídelny, obývacího pokoje a také do podkroví. Existuje spousta druhů bambusového nábytku mezi které patří i námi nabízené bambusové sedací soupravy, lavice, křesla, židle, bambusové stoličky, pracovní i jídelní stoly, relaxační křesla, komody, podnože pod konferenční stoly a stolky, bambusové postele a lehátka. Další druhy bambusového nábytku skýtají nekonečné možnosti, co se produkce týká. Jsme schopni dodat v podstatě jakýkoliv druh bambusového nábytku, který má zákazník na mysli ať už se jedná např. o speciální lavici 4m dlouhou, hexagonál. stůl, atypická křesla dle zákazníkova popisu nebo dle dodané fotografie. Vlivem sucha se může dostavit povrchové praskliny a vrzání nábytku, které však nemá vliv na technické vlastnosti nebo životnost bambusového nábytku. V katalogu naleznete v části "Bambusový nábytek".

Dárkové zboží

Dárkové zboží je vyrobeno jako většina výrobků, které dovážíme z přírodních materiálů a to např. bambusu, ze dřeva a listů kokosové palmy, různých druhů pískovce, keramiky, skla, mušlí, ratanu, kokosových ořechů, balzy, rýžové slámy, banánových listů a dalších. V katalogu naleznete v části "Dárkové zboží".

Dekorační zboží

Dekorační zboží, které slouží  i jako dekorace do všech možných soukromých a i firemních prostor. Použité materiály, jako jsou kokosová palma, různé druhy lián, pakis stromy, banánové listy, provazy z mořské trávy, stromy čajovníku, teak, ratan a další slouží k  jejich výrobě. Jejich použití může sloužit jako dekorace v hotelech, motelech, penzionech, na chatách, restauracích, sálech, čajovnách, sklepních prostorách, bistrech a všude tam, kde chcete vnést alespoň kousek exotiky do těchto míst. V katalogu naleznete v části "Dekorační zboží".

Dřevořezba

Dřevořezba je již tradičně domovem rukodělných mistrů v oblasti jihovýchodní Asie a to především v Indonésii. Použité materiály dřeva SWAR ( Suar), akašija, ibišek, teak, mahagonové, ebenové a krokodýlí dřevo slouží k jejich výrobě. Jejich motivy a náměty jsou nejčastěji - Budha, jak ten duchovní, tak i tzv. happy, čínský drak, masky, zvířata jako – slon, kůň, opice, leguán, želva, ryby, hroch, sova, mořský koník, kobra, klokan, lev, tygr, kočka, dinosaurus, ptáci, papoušek, medvěd, delfín, žralok, orel, lachtan, varan komodský aj. V katalogu naleznete v části "Dřevořezba".

Hudební nástroje

Hudební nástroje jsou jak etnické tak klasické. Buben, djembe, rumba koule, marakas, kastaněty, flétna, xylofon, didgeridoo, bambusový a dřevěný tik – tok, kalimba, hrkačka se zvířetem, řehtačka, vyvolávač deště, tamburína, hrkačky z para ořechů a další. V katalogu naleznete v části "Hudební nástroje".

Interiéry

Interiéry do kterých se dá vnést kousek exotiky ať už v podobě bambusového nábytku, úpravě interiéru použitím bambusové dekorace, obložení stěn, baru, informačního pultu, platícího pultu, tak i použitím exotických doplňků např. samorostů, obřích lián, váz z kokosových palem. V katalogu naleznete v části "Interiéry".

Teakový kořenový nábytek

Teakový kořenový nábytek se vyrábí z kořenů teakových stromů, které jsou ukryty pod zemí a při jejich získávání je nutno vynaložit spoustu práce. Díry, které se v zemi musí většinou ručně vyhloubit k vytažení teakového kořene mají až 50 m3 a doba nutná k tomuto je někdy až 2 týdny. Nábytek a i doplňky z kořenů teakových stromů se dají srovnat se sekvojovým, ale cena bývá obvykle o dost nižší. V katalogu naleznete v části "Teakový kořenový nábytek".

Výrobky z bambusu

Výrobky z bambusu je možno použít jak v japonských zahradách, tak i v našich, které mají i jen trochu nádech daleké exotiky. Zahradní bambusová pumpa, shishi- odoshi (šiši odoši) - bambusová překlápěčka, bambusová naběračka, bambusová vodní hra, bambusová fontána, bambusové podnosy, bambusové rámy na zrcadla a obrazy, bambusové kelímky, bambusové plůtky a ploty, odpadkový koš, reklamní cedule, stojany, bambusové stínítko, bambusové ramínko, bambusový žebř a další výrobky slouží spoustě zákazníků až dodnes. V katalogu nalezente v části "Výrobky z bambusu".

Výrobky z kamene

Výrobky z kamene jsou většinou vyrobeny z asijského pískovce, který může být zbarven do bílé, žluté a i načervenalé barvy. K výrobě se také používá tzv. green stone – zelený říční kámen, který se po finální úpravě ponechá v jeho původní barvě a nebo se použije nátěr, který dodá výrobku nádech patiny. Tento nátěr se však po čase vstřebá, ale za tuto dobu získá výrobek již přírodní patinu. Seznam výrobků, které se dají vyrobit by byl asi velmi obsáhlý, tak alespoň např. tsukubai – japonská studánka, čínská mince, reliéf s různým námětem, ganéša, asijský lev – strážce zahrad, borobudur, šiva, brahma, višnu, kamenné nádržky, sochy, kamenný budha, torsa, čínský drak, sloni, žáby, hlavy budhů a kamenné masky. V katalogu naleznete v části "Výrobky z kamene".

Zahrady

Zahrady do kterých se hlavně používá bambus na ploty, plotky, zábradlí, zástěny, treláže aj. Bambus se dá použít také i do zimních zahrad, firemních a i soukromých prostor, jak na dekoraci, tak např. na obložení stěn, barů, prodejních pultů a realizaci různých individuelních návrhů. V katalogu naleznete v části "Zahrady"